Producenci

Paczka pomocowa #zupadlaukrainy 

Historię działania obywatelskiej inicjatywy #zupadlaukrainy zetknęliśmy się już w pierwszych dniach wojny ukarińsko-rosyjkiej, kiedy to w budynku Składu Solnego przy ul. Na Zjeździe 8 w Krakowie ruszyła pomoc żywnościowa dla uchodźców, która działa do dnia dzisiejszego. 

Zupy przygotowywane są przez krakowskich wolontariuszy, koła gospodyń, a nawet przez restauracje. Kto chce i po prostu może - pomaga. Po zupy mogą zgłaszać się wszystkie wszyscy Ukraińcy będące już w Krakowie, osoby, które przyjęły uchodźców u siebie w domach, oraz instytucje z większą liczbą osób w prowizorycznych hostelach. Zupy w litrowych słoikach wydawane są codziennie między 10, a 20 i są w pełni wegańskie. 

W ostatnich dniach, przy okazji pomocowej dostawy drożdżówek dowiedzieliśmy się, że do #zupadlaukrainy codziennie zgłasza się około 2 tysięcy osób z prośbą o jedzenie. Nie zawsze jednak zapasów starcza dla wszystkich. Potrzeby niezmiennie są ogromne, a wiele zbiórek przestało funkcjonować. Dlatego postanowiliśmy, że nie możemy przejść obok tego tematu obojętnie, szczególnie wiedząc, że mamy WAS! 

 

Dlatego startujemy z akcją paczek pomocowych na rzecz #zupadlaukrainy :

  1. Ty dokonujesz zakupu paczki w wybranej i możliwej dla Ciebie kwocie 
  2. My zamawiamy najpotrzebniejsze towary takie jak warzywa, owoce, kasze, ryż itp. w obrębie tej kwoty. (Jako sklep zrzekamy się jakiegokolwiek zysku) 
  3. Zawozimy wszystkie produkty do punktu #zupadlaukariny w Krakowie 

 

I tyle! Jest to forma tzn. “zawieszonych zakupów” które możecie ufundować na rzecz osób potrzebujących. Dokonując zakupu samej paczki pomocowej, pamiętaj o opcji wyboru “odbioru osobistego” tak, aby nie płacić za jej dostawę. 

Będziemy ogromnie wdzięczni za Waszą pomoc! 

#zupadlaukrainy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl