10% zniżki na wszystkie HERBATY z kodem: TEATIME 

Producenci
3 proste zmiany dla klimatu
3 proste zmiany dla klimatu

Na początku chciałabym zadać Ci dość oczywiste pytanie, na które nie każdy chętnie odpowiada ale które uświadomi Ci na jakim etapie swojej roślinnej drogi jesteś :) Pamiętaj, odpowiedź usłyszysz tylko Ty! 100% szczerości, bez względu na to, że jesteś na stronie Gilko Vegan Store ;p 

Czy ograniczasz spożywanie mięsa i produktów odzwierzęcych?

 • Tak! Jem w 100% roślinnie
 • Tak! Nie jem mięsa ale zdarza mi sie sporadycznie sięgać po nabiał
 • Tak! Jestem wegetarianinem!
 • Tak! Bardzo rzadko sięgam po mięso!

Wszystkie odpowiedzi to dobry kierunek! Jeśli jesteś wege to ekstra! Ale ograniczenie spożycia mięsa, spożywanie go sporadycznie a przede wszystkim świadomie to również świetna droga! Jeśli czujesz, że nie jesteś gotów na w 100% roślinną dietę decyduj się na zakup od lokalnych dostawców, najlepiej drobiu, którego produkcja nie pozostawia tak ogromnego śladu węglowego jak mięsa wołowego, wieprzowiny a nawet… sera. 

Jako twórcy Gilko bardzo często spotykamy się ze wstydem klientów, którzy krępują się przyznać, że nadal w ich diecie znajdują się produkty odzwierzęce. To czasami urocze ale i przerażające! Pamiętajcie, nikt nie będzie Was oceniać! Ważne abyście byli świadomi swoich decyzji zakupowych, szukali dobrych i wiarygodnych źródeł produktów i dbali o to aby szukać opcji na ograniczenie tych, które nie mają dobrego wpływu na nasz klimat.

 

Jak myślisz, co ma gorszy wpływ na środowisko? Zakup warzyw i owoców z importu czy zakup mięsa od lokalnego dostawcy?

Jak pokazują badania, nawet banany i arbuzy docierające do polski z odległych kierunków świata zostawią po siebie mniejszy ślad węglowy niż wieprzowina z najpiękniejszym certyfikatem „lokalnego eko dostawcy”. Musimy być tego świadomi codziennie dokonując naszych zakupowych wyborów! Niemniej jednak korzystając z uroków letniej dostępności produktów warto abyście zadbali o zimową wersje siebie! Którą z tych rzeczy planujecie lub już zdarzyliście zrobić?

 • Przetwory z sezonowych warzyw i owoców
 • Własne zamrożone mieszanki warzyw

 

 

 

 

Ponownie - odpowiedz sobie szczerze na pytanie…

Jak często zdarza Ci się wyrzucić jedzenie?

 • Wcale/bardzo rzadko!
 • Wyrzucam coś co najmniej raz w tygodniu
 • Zdarzy się co kilka dni Praktycznie codziennie

Nie oszukujmy się! Gotowanie i zakupy zgodnie z zasadą #lesswaste nie jest łatwą sztuką! Kiedy już ją ogarniemy będziemy mogli być z siebie bardzo, bardzo dumni a i bogatsi o niemałe pieniądze! 😉 tymczasem…

 • Pamiętajcie o istnieniu zamrażarki! To ona pomoże Wam ograniczyć straty i pomoże zachować produkty „na później”. Ps. Tak wiemy, że wiele z Was mrozi w niej tylko kostki lodu i pierogi od mamy 😂
 • Podzielcie się! Z sąsiadem, koleżanką z pracy, przyjaciółką czy przypadkową osobą z grupy foodsharingowej.

 

Jak widzisz, klimat możesz wspierać na wiele sposobów. Te które my proponujemy na start to:

1. Ogranicz spożycia mięsa i produktów odzwierzęcych. Jeśli nie potrafisz zrezygnować z nich w pełni, pamiętaj że możesz zacząć od małych kroków! 

2. Świadome ale i sezonowe zakupy. Kiedy możesz, kupuj lokalnie a w sezonie letnim zadbaj o swoją zimową wersję przygotowując zaprawy i domowe mrożonki!

3. Jeśli możesz - nie wyrzucaj! Zadbaj o wprowadzenie zasady LESS-WASTE w swoim domu! 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl